چمن مصنوعی برای زمینهای ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی

با توجه به روند رو به رشد افزایش جمعیت و لزوم توسعه مناطق شهری، ایجاد فضاهای ورزشی و تفریحی بیشتری مورد نیاز می باشد.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی ورزشی

1- کاهش و حذف هزینه های مربوط به آماده سازی زمین کشاورزی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه بذر و کاشت، کود و آبیاری، آبرسانی، چمن زنی، دفع آفات و سم پاشی، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت می باشد.

طبق بررسی های آماری هزینه های نگهداری چمن مصنوعی در حدود %10 هزینه های چمن طبیعی در دوره مفید 10 ساله می باشد.

2- یکی از مهمترین مزیت استفاده از چمن مصنوعی قابلیت استفاده دایم از آن در مقایسه با چمن طبیعی می باشد.

زمین های ورزشی با چمن طبیعی در اکثر مناطق آب و هوایی فقط برای 250 ساعت در سال امکان بازی دارد و این به دلیل حفظ سطح کیفی چمن طبیعی می باشد که نیاز به نگهداری مداوم، استراحت و تنفس پس از یک بازی دارد. یک زمین ورزشی طبیعی به ازای هر 2 ساعت بازی نیازمند 48 ساعت تنفس می باشد و این در حالی است که از یک زمین چمن مصنوعی در سال می توان تا 4000 ساعت به طور مفید استفاده نمود و همچنین لازم به ذکر است زمین های چمن طبیعی در بارندگی های شدید و در مواقع آبیاری و مدتی پس از آن امکان بازی در آن نمی باشد که این محدودیت در زمین های چمن مصنوعی وجود ندارد.

3- یکنواختی و هم سطحی زمین در تمامی سطوح از جنبه های فیزیکی و ظاهری از زمین های چمن مصنوعی باعث می گردد تا خطاهای ناشی از کاستی های زمین و عیوب آن در حین بازی به صفر برسد که این مزیت باعث کنترل بهتر بر توپ می شود. در چمن طبیعی رشد توده ای و متراکم و ایجاد غده ریشه باعث نامواری اشکال در بازی و انحراف توپ می گردد.

4- یکی دیگر از مزیت های چمن مصنوعی مقاومت زیاد در برابر عوامل اقلیمی و حرکات بازیکنان است که باعث می گردد عمر مفید آن در برابر چمن طبیعی بسیار بیشتر گردد.

5- با توجه به بحث کم آبی و ویژگی های اقلیمی کشورمان که اکثر مناطق در نقاط خشک جغرافیایی قرار گرفته اند، این محصول می تواند صرفه جویی وسیعی را بوجود آورد.

24 27 28

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *